AKTUALNOŚCI

Kurozane Go Fuen No Oka – MEIYOSHO WINNER

Nasz Korozane Go Fuen No Oka zdobył na wystawie Honbuten w Tokio najbardziej prestiżowy tytuł Meiyosho, spełniło się nasze największe hodowlane marzenie.

Po ogromnym sukcesie i zdobyciu przez Kurozane tytułu Eiyoshou na wystawie Hozonkai w Givoletto we Włoszech w kwietniu tego roku, postanowiliśmy spróbować swoich sił w kraju kwitncej wiśni. 

Bieżący rok jest rokiem Hachiko, najbardziej znanego psa rasy akita, który od wielu lat jest symbolem psiej wierności i lojalności. Obchodzimy tego roku setną rocznicę jego urodzin.

Na wystawę honbuten zjechały Akity z całego świata, oczywiście najliczniejszą grupę stanowili hodowcy japońscy. Łącznie zgłoszonych było 211 akit. Jednym z najważniejszych gości był premier Japonii Fumio Kishida.

Kurozane startował w najbardziej prestiżowej klasie Seiken A, był w dobrej formie, dobrze prezentował się na ringu i ostatecznie stanął na pierwszym miejscu podium. Następnie po dłuższej przerwie i konsulacjach przeprowadzonych przez 8 sędziów został uhonorowany tytułem MEIYOSHO. tym samym Kurozane został pierwszym samcem spoza Japonii, który zdoby ten tytuł, dodatkowo zrbił to w roku Hachiko. Więcej w rasie akita osiągnąć się nie da.

Dziękujemy ci Kurozane za kolejne chwile szczęścia, które nam dajesz już od ponad pięciu lat. Dziękujemy również Zuzannie Chade, która zgodziła się wystawić naszego psiaka i pomogła nam w całej organizacji podróży.

 

Pozdrawiamy

Monika i Rafał