O NAS

JA I PSY

Moja przygoda z psami rozpoczęła się jak to często bywa, w domu rodzinnym. Pierwszym czworonożnym towarzyszem mych dziecięcych zabaw był szalony czarny Cocker Spaniel o imieniu Ralph – od niego zaczęła się moja psia pasja, która trwa do dziś… Kiedy Ralph odszedł za tęczowy most, szła ze mną przez życie suczka setera irlandzkiego Bessi, a następnie Amstaff Billy. Aż w końcu w roku 2018 pojawiła się w naszym domu długo poszukiwana jasno pręgowana suczka Akity – Schein Rykovia (Yuki). Cała rodzina zakochała się w Yuki od pierwszego wejrzenia i szybko podjęliśmy decyzję o poszukiwaniu partnera do jej dziecięcych zabaw. Kilka miesięcy później trafił do nas ciemno pręgowany samiec Kurozane Go Fuen No Oka (Gosho). I tak “zakicieliśmy” do reszty 🙂

nasza hodowla

Jesteśmy członkiem Związku Kynologicznego w Polsce (ZKwP), który jako jedyny w naszym kraju jest zrzeszony w Międzynarodowej Federacji Kynologicznej – Fédération Cynologique Internationale (FCI).

Psy są członkami naszej rodziny, towarzyszą nam podczas codziennych długich spacerów, weekendowych wypadów do lasu, czy też częstych górskich trekkingów. Nasze psy nie mieszkają w kojcach – mają do dyspozycji dom oraz ogród i same decydują. gdzie w danym dniu chcą spać. Nauczyliśmy je, aby nie wchodziły do naszych sypialni, poza tym przebywają gdzie chcą, czyli najczęściej tam gdzie my :). Początkowo nie myśleliśmy o hodowli, a wystawy traktowaliśmy bardziej jako hobby, miejsce do obserwacji pięknych psów oraz spotkania ciekawych ludzi. Wraz z rosnącą liczbą sukcesów wystawowych zaczęliśmy traktować sprawę poważniej. W końcu uświadomiliśmy sobie, że możemy wnieść swój wkład w rozwój tej wspaniałej rasy i tak też się stało. W hodowli najważniejsze jest dla nas zdrowie szczeniąt oraz ich jak najwcześniejsza socjalizacja. Ponadto starannie dobieramy psich partnerów, aby szczenięta były w przyszłości, jak najbardziej zbliżone do wzorca rasy zarówno pod względem eksterieru, jak również charakteru.